Волонтерство: гендерна рiвнiсть - газета «Харьковские известия»

7 июля 2020, 04:11
 

Утвердження гендерної рівності — важливий напрямок для побудови демократичного та громадянського суспільства в Україні. Це питання проходить крізь всі проблеми сьогодення і є, безперечно, нагальним та актуальним.

На суспільному рівні декларовані права та можливості особистості, незалежно від статі, реально не дотримуються, упереджене ставлення й гендерна дискримінація продовжують відтворюватися, жінки та чоловіки як соціальні спільноти загалом мають неоднаковий доступ до соціальних статусів, ресурсів, привілеїв, престижу, влади.
 
Саме такій актуальній тематиці «Волонтерство — як платформа гендерно-чутливого суспільства!» був присвячений волонтерський форум, який відбувся 1—2 липня 2020 року за ініціативи Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів».
 
Варто зазначити, що Центр гендерної культури Харкова відкрився у січні 2016 року. Почесним гостем заходу стала заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Вона зазначила, що такий центр має величезне значення для життя Харкова, оскільки харків'яни, як і все українське суспільство, прагнуть до гендерної рівності.
 
За словами президента організації Світлани Сітнік, проєкт впроваджує навички популяризації гендерної рівності та гендерної культури, соціальної згуртованості у громаді Харківського регіону; надає нашим цільовим групам відповідні знання та надихає до активних дій:
 
— Ми ставимо за мету підвищити кваліфікацію та практичні навички цільових груп, активізувати громаду на вирішення проблем гендерної рівності та культури, сприяння ініціативності та небайдужості мешканців територіальної громади Харкова, залученню їх до волонтерської діяльності через реалізацію своїх соціально-корисних ідей.
 
У межах дводенного волонтерського форуму його учасники брали участь у тренінгових заняттях та флешмобах, отримали теоретичні знання та практичні навички і мали змогу обговорити представництво жінок та чоловіків в різних сферах суспільства, законодавче підґрунтя впровадження гендерної політики, та в подальшому будуть розповсюджувати отримані знання в своїх навчальних закладах, громадських організаціях та інших установах, зможуть реалізувати власні ініціативи, втілити ідеї гендерної рівності та гендерної культури в Харківському регіоні.
 
Реалізація цього проєкту дозволить привернути увагу громадськості до усвідомлення гендерних питань, сприятиме впровадженню сталої громадської волонтерської ініціативи, побудові ефективного партнерства з гендерної проблематики. Саме активний волонтерський рух має бути двигуном позитивних змін, запорукою популяризації гендерної рівності та гендерної культури на місцевому рівні. Після реалізації проєкту планується створення волонтерської гендерно-чутливої платформи, на базі якої на постійній основі відбуватимуться навчання нових потенційних волонтерів, реалізація гендерно-чутливих волонтерських ініціатив з розповсюдженням ідеї гендерної рівності та гендерної культури.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу