Школярі з усієї України дебатують у Харкові - газета «Харьковские известия»

8 февраля 2020, 04:27
 

Дебати півфінального і фінального етапів національного проєкту «Молодь дебатує» проходять 7—8 лютого в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Шістнадцять фіналістів були відібрані на міжрегіональних дебатах у грудні минулого року. Це школярі з Харкова, Конотопа, Чернігова, Розсошенців, Полтави, Львова, Хмельницького, Тернополя, Слов’янська, Запоріжжя, Кривого Рогу, Южноукраїнська, Одеси і Херсона. Щоб побачити фінал, до Харкова також приїхали 125 учасників різних етапів проєкту і 45 педагогів.
 
«Молодь дебатує» проходить в Україні з 2016 року. Проєкт передбачає навчання за німецьким дебатним методом для старшокласників, у якому вже зараз беруть участь близько 1 тис. школярів з 54 навчальних закладів по всій Україні. Його учасники дискутують на найактуальніші теми. Цього разу в двох півфіналах вони шукатимуть відповідь на питання «Чи варто створити в Україні проєкт екологічно чистого міста на державному рівні?», а у фіналі — «Чи варто виділити частину місць у Верховній Раді представникам неурядових організацій?».
 
— Коли говорять про дебати, то вважається, що все вирішується під час самої дискусії — хто більш яскравий, харизматичний, спритний. Але наша методика вимагає не менше уваги приділяти саме підготовці, бо фундамент перемоги закладається ще до оголошення про початок дебатів, — зазначила керівник проєкту Ольга Пішель. — І це важливо для нас, тому що так формується те критичне мислення, про яке говорять педагоги, вчені, провідні ЗМІ в усьому світі. Тільки людина з критичним мисленням здатна змінювати суспільство, країну, світ на краще, і саме таких людей ми шукаємо серед наших дебатантів.
 
Позитивні відгуки щодо проведення дебатів серед молоді свого часу висловила і депутат Харківської міської ради Ольга Чічіна. Вона запевняє, що школярі на цьому проєкті отримують не тільки навички публічного виступу, а й вчаться критично мислити. «В цей проєкт необхідно залучати якомога більше талановитих учнів зі шкіл, їх наставників. Дебати — це ініціатива, впроваджена в життя та націлена на просування нових підходів у формальну та неформальну освіту школяра».
 
Гостями фіналу цього року стали депутат Європейського парламенту, заступник голови делегації ЄС-Україна Віола фон Крамон, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс — у Дніпрі) Штефан Кайль, заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, Почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш.
 

В прошлом номере газеты «Харьковские известия» (№ 14 от 6 февраля 2020 года) в статье «Льготникам нужно записаться в реестре»
была дана неправильная таблица. Приносим свои извинения.
 
Итак, харьковчанам, которые имеют право льготного проезда, но не состоят в Едином государственном автоматизированном реестре лиц, имеющих право на льготы, нужно зарегистрироваться в реестре.
 
Как сообщили в Департаменте труда и социальной политики, для этого нужно обратиться в Управление труда и социальной защиты по месту жительства. С собой нужно иметь паспорт, справку об идентификационном коде и документ, подтверждающий льготу.
 
ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАТИСЯ У ВІДДІЛИ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ ОТРИМУВАЧІВ ПІЛЬГ УПРАВЛІНЬ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ АДМІНІСТРАЦІЙ РАЙОНІВ:
 

 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу