Архітекторів та дизайнерів запрошують адаптувати Харків для людей з інвалідністю

30 октября 2019, 09:45
 

Архітекторів і дизайнерів запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт «Інклюзивний дизайн», який відбудеться у Харкові.

Про це 29 жовтня на засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста повідомила віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова.
 
За її словами, два роки тому в місті пройшов конкурс студентських робіт, присвячений адаптації установ культури, у якому взяли участь три архітектурних виші Харкова. Тепер географію конкурсу та номінації вирішили розширити.
 
«Виникло розуміння, що цей конкурс може бути щорічним. Конкурс спрямований на впровадження в Україні середовища, продуктів і послуг, створених за принципом інклюзивного та універсального дизайну. Ми маємо на увазі міську інфраструктуру, яка є доступною і комфортною для всіх людей незалежно від віку, статі, наявності інвалідності. Ми будемо приймати всі рішення, які спрямовані на універсальний підхід, також не виключаємо пропозиції якихось спеціальних прийомів і пристроїв, які спрямовані на те, щоб люди з інвалідністю могли вести більш активний спосіб життя і включатися у життя громади», - повідомила Олена Шингарьова.
 
За її словами, конкурс - відкритий і безкоштовний. У ньому можуть взяти участь студенти, аспіранти, випускники вишів, молоді фахівці до 30 років.
 
Номінації конкурсу:
 
- «Житлові будинки та громадські будівлі та споруди» (проекти нових громадських будівель, житлових будинків або проекти адаптації існуючих об'єктів);
- «Елементи вулично-дорожньої мережі міста» (доступність зупинок, переходів тощо);
- «Громадські простори» (парки, сквери, дитячі майданчики, зони відпочинку);
- «Предметний дизайн» (меблі, кухонне начиння, канцелярські товари);
- «IT-технології» (програмний продукт, який дозволить людям з інвалідністю вести активний спосіб життя);
- «Одяг та аксесуари» (функціональний, привабливий і зручний одяг, сумки та прикраси для людей з інвалідністю).
 
«Чому важлива номінація «Предметний дизайн». Наприклад, у людей, які отримали травму шийного відділу хребта, часто відсутня дрібна моторика. Тому спеціальні моделі ножиць, наприклад, розширять їхні можливості, і вони зможуть різати папір. Спеціальна модель виделки дозволить самостійно приймати їжу», - пояснила Олена Шингарьова. 
 
Прийом робіт триватиме з 1 листопада по 31 березня. Як зазначила віце-президент, роботи повинні бути унікальними, професійними, завершеними, економічно обгрунтованими і придатними для реалізації. До 31 березня їх необхідно відправити за адресою: creavita@ukr.net
 
З 1 по 15 квітня члени журі визначать переможців. У кінці квітня відбудеться церемонія нагородження авторів кращих проектів. 
 
Організатори конкурсу - Громадська організація інвалідів «Креавіта», Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за підтримки Посольства США в Україні. 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу