Рейтингове агентство «Moody's» вивчило бюджетну політику міської ради. ФОТО

19 июля 2019, 16:01
 

Представники міжнародного рейтингового агентства «Moody's Investors Service» сьогодні, 19 липня, перебувають з робочим візитом у Харкові.

Мета візиту - оновлення міжнародної рейтингової оцінки міста. Представники «Moody's» провели робочі зустрічі з керівниками і спеціалістами Департаменту економіки та комунального майна, Департаменту комунального господарства та Департаменту бюджету і фінансів. Обговорювалися питання соціально-економічного розвитку Харкова, а також бюджетної, боргової політики і положення в житлово-комунальному господарстві за результатами роботи 2018 року.
 
Молодший віце-президент, провідний аналітик рейтингового агентства «Moody's Investors Service» Йосип Джорджі повідомив, що за результатами сьогоднішніх зустрічей вже можна сказати, що бюджетна політика міської ради - розумна, рівень боргу - низький, і у Харкова дуже хороші показники в порівнянні з іншими містами східної Європи.
 
«Прогноз - стабільний і позитивний. Це може бути позитивним сигналом для інвесторів і говорить про привабливмй інвестиційний клімат Харкова», - зазначив Йосип Джорджі.
 
Як повідомив заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв, Харків - економічно стабільне європейське місто, яке користується позиковими коштами для розвитку. Він зазначив, що агентство «Moody's» постійно контролює фінансову ситуацію міської ради: їм передають запитувані дані протягом всього року, щоб агентство дало незалежну оцінку.
 
«Боргові механізми використовуються для розвитку міста, і в цій ситуації вкрай важливо, щоб оцінку стану бюджету, кредитоспроможності міста давала незалежна організація, однією з яких і є агентство «Moody's», яке входить до трійки найбільш авторитетних у світі. Ми можемо сказати, що Харків кредитоспроможний, і ситуація дозволяє нам користуватися борговими коштами», - сказав Михайло Фатєєв.
 
Як зазначили в Департаменті економіки та комунального імуществав, в умовах, коли міжнародні ринки капіталу як ніколи залежать від кредитних рейтингів, рейтинги агентства за шкалою «Moody's Investors Service» дають відповідні переваги і відкривають нові можливості для емітентів, забезпечують більш вільний і стабільний доступ до ринків капіталу, знижують вартість запозичення і підвищують ліквідність боргових зобов'язань. Рейтинги Харкова як і раніше стримуються рейтингам України, оскільки рейтинг міста не може бути вищий за рейтинг країни. На сьогоднішній день кредитний рейтинг міста знаходиться на рівні «Caa1» прогноз «стабільний».
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу