На захисті конституційних прав громадян

26 апреля 2013, 10:26
 

Прокуратурою Комінтернівського району м. Харкова за 1 квартал 2013 року проведено певний обсяг роботи, спрямований на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності. Зокрема, завдяки активній позиції та систематичній роботі прокуратури району на комунальному підприємстві «Харківський вагоноремонтний завод» заходами прокурорського реагування вдалося ліквідувати у повному обсязі заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 492 тис. грн. Також, завдяки втручанню прокуратури району боржником ФОП Джобсоном М. Ш., погашено заборгованість за орендну плату за адміністративним позовом прокуратури району на загальну суму 202, 4 тис. грн., усі кошти надійшли до державного бюджету.

При здійсненні перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів упродовж 1 кварталу 2013 року порушено  4 кримінальні справи стосовно посадових осіб підприємств у зв’язку з наявністю заборгованості із виплати заробітної плати та грубого порушення законодавства про працю.
 
На усунення виявлених порушень внесено 27 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 23 посадові особи, з них 18 – з органів контролю, відшкодовано 564 тис. грн., з них — до бюджету  72 тис. грн.
 
У судовому розгляді за участю прокурорів підтримано державне обвинувачення по 130 кримінальних справах, з яких 51 – з винесенням вироку.
 
Розглянуто 341 звернення громадян, з яких 157 вирішено по суті та задоволено 3 звернення.
 
Прокуратурою району приділяється постійна увага додержанню вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Тільки у 2012 році на усунення виявлених порушень чинного законодавства внесено 2 подання до контролюючих органів, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи органів контролю.
В 1 кварталі 2013 року проведено перевірку додержання вимог вказаного вище закону в діяльності управління освіти Комінтернівського району Харківської міської ради, а у 2 кварталі поточного року заплановано та проводяться 3 перевірки у органах місцевого само-врядування та в органах внутрішніх справ з вищезазначених питань.
 
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників органів прокуратури та ветеранів з наступаючим святом Днем Перемоги і від щирого серця побажати міцного здоров’я, щасливих літ у достатку та в сімейному затишку!
 
 Денис МИШКОВ, прокурор Комінтернівського району
 м. Харкова, радник юстиції
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу