Підвищення зарплат вчителям поки залишилось на папері, але гроші шукатимуть

Ірина Куліченко, 27 сентября 2019, 09:58
 

В проєкті бюджету на наступний рік освітня субвенція, це кошти на заробітну платню, залишилась на рівні цього року, плюс індексація. Але у профільному міністерстві вважають це неприпустимим.

"Ми налаштовані виконувати норми закону про освіту, який каже, що до 2023 року заробітна плата має становити чотири мінімальні прожиткові мінімуми (прожитковий мінімум зараз - 1936 грн.). До цього ми маємо йти. Ми маємо найближчим часом показати суспільству, як ми будемо це робити, - розповіла в інтерв'ю BBC News Україна міністр освіти і науки Ганна Новосад. - Звичайно, той рівень заробітних плат, особливо у вихователів, майстрів виробничого навчання, є неприпустимим. Завдання, яке поставив перед усіма міністрами прем'єр, це до другого читання зробити так, аби цей проєкт бюджету був максимально наближений до пріоритетів нового уряду. Я вважаю, що ми маємо зробити максимум, аби заробітна платня зросла і пояснити, з яких джерел ми будемо це робити". 
 
Нагадаємо, у липні тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував підвищення заробітних плат вчителям від 1 січня 2020 року.
 
Так, Гройсман обіцяв, що молодий вчитель, який сьогодні отримує з усіма надбавками близько 5,4 тис. грн на місяць, буде отримувати понад 7,643 грн – зростання на 41,3%. Досвідчений вчитель мав отримувати від січня 2020 року 10,5 тис. грн і більше. 
 
З урахуванням цього, на підвищення зарплат освітянам на 20-70% від січня 2020 року потрібно 45 млрд грн. У Проекті бюджету наразі цих грошей немає. 

 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу