50 бюджетів Харківської області цього року отримають додаткові дотації

Ірина Бондар, 22 января 2019, 14:31
 

В Харківській області у відповідності до рішення обласної ради від 06.12.2018 №848-VII "Про обласний бюджет на 2019 рік" здійснено розподіл 100% належної для області суми відповідної додаткової дотації, а саме 832,2 млн. грн.

Із загальної суми коштів: 249,7 млн. грн. передбачено для освітніх та медичних закладів, що утримуються саме з обласного бюджету; 256,5 млн. грн. спрямовується районним бюджетам; 119,6 млн. грн. – бюджетам об’єднаних громад області; 206,5 млн. грн. – міським бюджетам міст облзначення (минулого року вказаним міським бюджетам відповідні кошти, на жаль, не було виділено).
 
Всього кошти додаткової дотації цього року отримають 50 бюджетів області.
 
До відома: обсяги додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я затверджуються для обласних бюджетів у Законі України «Про Державний бюджет України».
 
На рівні області розподіл коштів здійснюється між місцевими бюджетами у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями, за погодженням з Кабінетом Міністрів України та затверджується рішенням про обласний бюджет.
 
При цьому розподіл здійснюється між тими бюджетами, з яких утримуються заклади медицини та освіти (середньої, професійно-технічної та вищої І-ІІ рівнів акредитації – в частині здобуття повної загальної середньої освіти).
 
Втім, така ситуація не у всіх областях України. 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації,  для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, -  лише 13,5 %. Тому, Асоціація міст України заявляє про несправедливий та недемократичний розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. 
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу