Час залишити мікробізнес у спокої - газета «Харьковские известия»

Ніна ЮЖАНІНА, 17 октября 2020, 01:00
 

Шановні підприємці Харківщини!
 
Усі ви є свідками того, як чинна влада під виглядом нібито вирішення ваших проблем створює нові. Так сталося з нав’язуванням обов’язкового застосування касових апаратів платникам єдиного податку другої — четвертої груп. Так відбулося і зі скасуванням паперової Книги обліку для ФОПів, причому з грубим порушенням Регламенту Верховної Ради України.
 
Ви відстоювали і продовжуєте боротися за свої права на мітингах і, очевидно, спостерігали за засіданням профільного комітету, де розглядалися законопроєкти для підприємців. Саме засідання комітету стало можливим завдяки вашій активності, а також у зв’язку з численними зверненнями до влади обласних і міських рад із проханням терміново ухвалити законопроєкти № 3853-1 і № 3853-2.
 
При цьому голова профільного комітету («Слуга народу») намагається нав’язати своє бачення вирішення проблеми — це прив’язка обов’язку застосування РРО платниками єдиного податку до розміру торговельних площ. Все це скидається на чергове окозамилювання від влади. Відмовлятися від тотальної фіскалізації вона не планує, більше того — вішає на ФОПів ярлик «тіньовики».
 
Офіційна статистика щодо сплати податків підприємцями говорить, що з року в рік ця сума збільшується на кілька мільярдів гривень. Якщо в 2017 році вони сплатили податків і зборів у розмірі 20,6 мільярда гривень, то в 2018-му — 30,6 мільярда гривень, а в 2019-му — 38,7 мільярда гривень. І я вже втомилася пояснювати: не там шукаєте тінь, панове. Облиште мікробізнес, дайте людям спокійно жити і працювати в Україні.
 
Натомість влада вже звільнила нормами, прийнятими в законі від 17 липня 2020 р. № 786, власників офшорних компаній від сплати податку. Така собі податкова амністія під нуль відсотків.
 
Мільярди, десятки мільярдів гривень, які б могли надійти до державного бюджету, вже втрачені.
 
А от щодо всіх інших платників податків пропонується скасувати мораторій на проведення контролюючими органами документальних та фактичних перевірок, який раніше було запроваджено до кінця дії карантину. Ніби загроза епідемії (і це при сьогоднішньому добовому прирості захворювань на COVID-19) минула або, як стало звучати від представників монобільшості, була дуже перебільшеною. А підсилюють таке прагнення уряду ще й «громадською думкою»: СБУ вимагатиме законодавчо дозволити проведення перевірок з метою «повернення мільярдів до бюджету». Так би мовити, інвестиційна няня, тільки в профіль, або своїм звільнення від сплати податків, а решті — закон і перевірки.
 
Але повернімося до найбільш болючої теми для людей, які спромоглися на свій ризик організувати робочі місця (тобто до ФОПів). Наразі найближчими днями чекаємо на реєстрацію законопроєкта з позначкою «д». 
 
Втім, чи дійде справа до розгляду в сесійний залі чи цього «клона», чи законопроєктів, справді потрібних підприємцям, — питання риторичне. Адже зараз Верховна Рада пішла на карантин і наступного разу (за винятком розгляду бюджету на 2021 рік) збереться аж 3 листопада. Навряд чи тоді питання, на яких наполягає мікробізнес, будуть актуальними для моновлади, оскільки місцеві вибори вже відбудуться і їм буде нецікаво обіцяти щось виборцям.
 
Ми ж у «Європейській Солідарності» діємо не ситуативно, а послідовно (у чому всі давно переконалися) і захист права підприємців на працю та збереження спрощеної системи оподаткування загалом — наші пріоритети. Тож будемо наполягати на якомога швидшому розгляді законопроєктів у сесійній залі і прийнятті по кожному з них рішення. Дуже хочеться сподіватися, що ці рішення будуть на користь мікробізнесу.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу