Вступ-2020: як розрахувати середнiй бал атестата - газета «Харьковские известия»

16 июля 2020, 03:47
 

З 1 СЕРПНЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОСОБИСТИХ ЕЛЕКТРОННИХ КАБІНЕТІВ. У НИХ МОЖНА ПОДАВАТИ ЗАЯВИ ТА ДОКУМЕНТИ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ. ДЛЯ ЦЬОГО АБІТУРІЄНТАМ НЕОБХІДНО САМОСТІЙНО РОЗРАХУВАТИ СЕРЕДНІЙ БАЛ АТЕСТАТУ.

Значення середнього бала атестата враховується для визначення конкурсного бала при вступі. Сам середній бал не потрібно вносити в додаток до документа про повну загальну середню освіту. Обчислення знадобляться при подачі документів в електронному або паперовому вигляді.
 
У разі подання заяв в електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він виявить помилку в розрахунку, то може самостійно її виправити до подання першої заяви. Перевірятимуть правильність обчислення приймальні комісії закладів вищої освіти.
 
Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок: інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація. Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений (а)», у загальну кількість не враховуються. Обчислювати необхідно за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин.
 
Розрахунок здійснюється таким чином: наприклад, кількість предметів, за якими виставлені оцінки дорівнює 20, а сума балів — 193; тож середній бал — це 193 розділити на 20. Отриману відповідь необхідно округлити до десятої.
 
Зверніть увагу: якщо в додатку до атестата все ж зазначений середній бал, то обов’язково потрібно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику потрібно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв. При цьому атестат з неправильно розрахованим середнім балом є дійсним.
 
Внесений до Єдиної бази середній бал за 12-бальною шкалою автоматично переводиться у 200-бальну шкалу. Таблицю відповідності можна подивитись на сайті МОН.
 
А для випускників минулих років оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: «три» відповідає «шести», «чотири» — «дев’яти», а «п’ять» — «дванадцяти».
 
У МОН також зазначають, у разі відсутності з об’єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту середній бал за 12-бальною шкалою вважається рівним «двом».
 
Директор Департаменту освiти Харкiвської міської ради Ольга Деменко:
«Тільки після Зовнішнього незалежного оцінювання випускники отримають атестат. До цього дитина не зможе отримати документ про повну загальну середню освіту, оскільки ЗНО зараховується і як випускний іспит, і як вступний».
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу