При сплаті податків будьте уважні! - газета «Харьковские известия»

11 февраля 2020, 04:26
 

Про те, які наслідки має неуважне заповнення платіжних документів і яку відповідальність несе платник податків читачам «Харьковских известий» нагадує начальник Східного управління ГУ ДПС у Харківській області Юрій Зайцев.

— Юріє Олександровичу, яку відповідальність несе платник податків, якщо він неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації?

— Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже, не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків. У випадку непогашення платником податків у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання такий платник податків несе відповідальність, встановлену ст. 126 ПКУ та ст. 1632 КУпАП. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня, а майно вноситься в податкову заставу.

— Як уникнути помилок при заповненні реквізитів платіжних документів?

— Східне управління ГУ ДПС у Харківській області неодноразово звертало увагу платників податків на якісне заповнення реквізитів платіжних документів під час сплати податків та погашення податкового боргу, а саме для того, щоб уникнути можливих помилок при сплаті платежів, необхідно чітко дотримуватися вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі — Наказ № 666). У Порядку наведено приклади заповнення поля «Призначення платежу» у різних випадках. Особливу увагу необхідно приділяти визначенню коду видів сплати (перелік у додатку до Наказу № 666).Так, платники податків, які мають податковий борг або борг із єдиного соціального внеску при заповненні реквізитів розрахункового документа у полі «Призначення платежу», мають зазначати код виду сплати «140» — надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску.

— Чи передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску?

— Станом на сьогодні розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску законодавством не передбачено.

Вкотре хочу наголосити, що за правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків. Також хочу нагадати, що з 03.01.2020 року кошти, що сплаченi платниками на «старi» рахунки, не зараховуються до бюджетiв, а повертаються як нез’ясованi надходження. Новi бюджетнi рахунки розмiщенi на офiцiйному субсайтi «Територiальнi органи ДПС у Харківськiй областi» єдиного вебпорталу ДПС України в роздiлi «Бюджетнi рахунки».

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу