На медичному факультеті Каразінського університету створено новітній симуляційний центр

27 января 2020, 17:51
 

Відкриття Симуляційного центру – це перший крок до створення Університетської клініки, що входить до стратегії розвитку Каразінського університету.

Відкриття присвячено святкуванню 215-ї річниці створення Харківського університету та медичного факультету, який входив до складу університету з моменту його заснування.
 
«Це буде центр практичної підготовки наших майбутніх лікарів. Використання надсучасного обладнання дасть змогу побудувати повний цикл навчання від візуального знайомства з анатомічним матеріалом і отримання текстової інформації до перевірки якості отриманих знань і автоматичної обробки результатів. Студенти матимуть змогу отримати таку практичну підготовку, яка визнана у всьому світі, працювати згідно з міжнародними протоколами надання медичної допомоги» - говорить декан медичного факультету, професор Ігор Белозьоров.
 
У центрі відтворена робота багатьох відділень сучасної клініки. Зокрема, відділення невідкладної допомоги, пологової зали з неонатальним та педіатричним блоками, хірургічного операційного блоку, реанімаційного відділення і багато іншого.
 
Для навчання практичним навичкам будуть використовуватися різні сучасні манекени і практичні станції провідних виробників симуляційного обладнання: «Ambu», «Gaumard», «Simbionix», «Simulab» та інші. «Реанімаційні манекени мають функції живої людини в критичному стані. На них можна відпрацьовувати надання невідкладної допомоги при будь-яких станах і травмах», -  пояснює директор Центру Андрій Тележний.
 
У центрі також встановлений інтерактивний (3D) анатомічний стіл, який дозволяє з усіх ракурсів вивчати системи і органи людського тіла - як здорові, так і уражені різноманітними патологіями.
 
Подібних сукупних масштабних центрів зі надсучасною апаратурою та рівнем підготовки інструкторів ще не було в Україні. Спочатку навчання буде направлено на засвоєння базових і найбільш поширених сучасних медичних маніпуляцій, а в подальшому буде містити всі рівні надання невідкладної допомоги, що наближатиме українську медицину до стандартів таких всесвітньо відомих авторитетних організацій, як European Resuscitation Council, American College of Surgeons, National Association of Emergency Medical Technicians.
 
Отримати нові навички та підвищити свою кваліфікацію в симуляційному центрі медичної підготовки зможуть не тільки студенти, а й лікарі-інтерни, аспіранти, науковці і медичні працівники. На базі цього центру в подальшому заплановане проведення різноманітних сертифікованих курсів для лікарів.
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу