У Харківському зоопарку нарешті заснули ведмеді. ВІДЕО

Ірина Куліченко, 16 января 2020, 13:11
 

Цього року тепла зима змусила ведмедиків дещо відтермінувати зимовий відпочинок, але нарешті 6 бурих і 3 гімалайських відмедя залягли у своїх барлогах і дивляться солодкі сни.

Як розповіли у Харківському зоопарку, зазвичай  ведмідь залягає у барліг у середині грудня, навіть існує свято – День ведмедя, яке відзначається 13 грудня і присвячене саме початку зимового сну. Але цьогорічні погодні реалії внесли свої корективи. І у грудні мешканці Харківського зоопарку ще зберігали активність і продовжували готуватися до зимівлі.

«Довго і міцно будуть спати Матвій, Соня і Глаша, які ретельно готувалися до зимового сну, поїдаючи багато їжі, в тому числі м'ясо. А ось молодий ведмідь Вася більше любить хлібобулочні вироби. Як результат, жирових запасів до весни йому не вистачає, він погано спить, прокидається і з сердитим гарчанням вимагає їжу. У народі таких ведмедів називають «шатунами» — розповіла прес-секретар зоопарку Жанна Сівуха. —  Для утеплення своїх барлогів клишоногі використовують солому, вона довше служить порівняно з сіном. На один барліг йде від 5 до 8 тюків соломи. Її ведмеді укладають у вигляді гнізда. Якщо зима тепла, то заглиблення до самої підлоги, якщо холодна – повністю накриваються соломою. Пози для сну різні, залежно від температури. Жарко – на спині, холодно – згортаються клубком, мордочку під себе. Зустрічаються і ледачі ведмеді. У нашому зоопарку це Маша і Ваня, які не будують собі барліг. У цьому їм допомагають співробітники зоопарку. А ось ведмедем-господарем можна назвати Матвія. Ще влітку, коли в раціон входили зелені гілки, листочки він з'їдав, а гілки збирав, використовуючи згодом для утеплення свого барлогу».
 
Місце для зимівлі у кожного ведмедя своє, розповіли у зоопарку. Але і тут трапляються винятки. Пара гімалайських ведмедів Бай і Буба сплять разом в одному барлозі. Раніше всіх спати лягає Матвій і спить міцніше за всіх, до самої весни. За ним – Глаша, Соня, Маша, Ваня та всі інші.
 
У період зимівлі співробітники зоопарку стежать, щоб у всіх клишоногих була ємність з водою, оскільки ведмеді іноді прокидаються і п'ють воду. І звичайно, дуже важливо дотримуватися режиму тиші, адже сон у ведмедиків сторожкий.
 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу