В Міносвіти вирішили подолати страх перед математикою у школярів

Вікторія Косенкова, 12 декабря 2019, 14:20
 

У Міносвіти планують зробити математику обов'язковим предметом під час здачі ЗНО. Про це розповіла міністр освіти Ганна Новосад в інтерв'ю РБК-Україна.

За результатами дослідження освіти PISA, понад третина українських школярів не досягають базового рівня з математики.
 
"У 2020 році змін не буде, а з 2021-го ЗНО з математики стане обов'язковим. Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися", - сказала пані Новосад.
 
До цього всі випускники здавали обов'язковим на ЗНО лише один предмет - українську мову, а математика була на вибір.
 
Ганна Новосад зазначила, що потрібно подолати страх дітей перед математикою - це повинно стати результатом зміни змісту освіти і методик викладання, "тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять".
 
"Буквально на днях Лілія Гриневич (ексміністерка освіти - Ред.) виступала з нами на нашому спільному заході по PISA і показувала одне із завдань в тесті, воно було елементарним. Але багато учнів з незрозумілих причин його пропускали, роблячи тест. Одне з можливих пояснень полягає в тому, що вони просто бояться. Або не впевнені в собі. Тому страх перед предметом - це те, що повинно зникнути зі шкільного життя", - зазначила пані Новосад.
 
Крім того, на її думку, програми з математики дуже перевантажені.
 
"Це може бути однією з причин, чому учні мають погані результати. Адже математика - це та дисципліна, де, пропустивши одну-дві теми в п'ятому-шостому класі, потім дуже складно без тієї частинки фундаменту рухатися по іншим темам. Тому треба вирівняти навантаження", - зазначила Ганна Новосад.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу