У Харкові зросла кількість випадків раку молочної залози в запущеній стадії

Ірина Куліченко, 10 октября 2019, 15:48
 

У Харкові, за даними статистики, за 9 місяців 2019 р. вперше виявлено 658 випадків захворювання на рак молочної залози (в 2018 р.- 665 випадків), з яких 111 випадків - в запущеній стадії (в 2018 р. - 81). Крім того, за вищевказаний період часу зареєстровано 325 випадків смерті внаслідок даного онкологічного захворювання (в 2018 р. - 369).

Як розповів головний лікар КЗОЗ «Харківський міський центр здоров'я» В.Нартов, рак молочної залози - це захворювання, яке на ранніх стадіях може себе не проявляти. Але є ознаки, які повинні насторожувати:
- щільне безболісне утворення в молочній залозі;
- зміна форми молочної залози; 
- зморщування або втягнення шкіри грудей;
- відчуття дискомфорту або болю в однієї з молочних залоз; 
- ущільнення або припухлість на соску, а також його втягнення;
- кров'янисті виділення з сосків; 
- збільшення лімфатичних вузлів під пахвою з одного боку.
 
Хоча б один з цих симптомів — достатній привід для негайного звернення до лікаря! 
Щоб «зловити» пухлину на ранньому етапі розвитку, необхідно регулярно проходити обстеження і робити мамографію. Всі жінки від 40 до 49 років повинні проходити мамографію раз в 1-2 роки, а жінкам після 50 років настійно рекомендують щорічно проходити обстеження. Молодим жінкам, які не досягли 40 років, слід раз в 1-2 роки робити УЗД-діагностику і відвідувати мамолога, навіть якщо немає ніяких скарг. Також жінкам  рекомендується щомісяця проводити самостійне обстеження молочної залози.
 
У Харкові консультацію лікаря-мамолога можна отримати в міському кабінеті патології молочної залози, розташованому на базі КНП «Міська багатопрофільна лікарня № 17» ХМР за адресою: пр. Московський, 195, кабінет № 16, тел.  725-24-61.  Консультативна та стаціонарна спеціалізована медична допомога надається в ДУ «Інститут медичної радіології АМН України ім.  С.П.Григор'єва », вул.  Пушкінська, 82, тел.:  725-50-51 та в КНП «Обласний центр онкології», розташованому за адресою: вул.  Лісопаркова, 4, тел.:  315-11-73. 
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу