В Україні вперше розробили шрифт для дітей із дислексією

Ірина Куліченко, 2 октября 2019, 11:01
 

Inclusion UKR – це унікальний кириличний шрифт, створений для українських читачів із порушенням зору, дислексією, синдромом дефіциту уваги та гіперактивності.

Шрифт Inclusion UKR розробив художник та ілюстратор Олег Петренко-Заневський, повідомляє портал «Читомо».
 
Шрифт було створено за ініціативи ГО «Соціальна синергія» та за підтримки UNICEF Україна. Inclusion UKR орієнтований на весь спектр проблем і труднощів із читанням: порушення зору, дислексія,  синдром дефіциту уваги та гіперактивності.
 
Перед створенням шрифта було опитано понад сімдесят дітей віком від 6 до 13 років, які мають труднощі з читанням і вчаться індивідуально або в інклюзивних класах. В процесі роботи художник Олег Петриненко-Заневський дослуховувався до потреб дітей: чи сприятливі для них літери, чи не дратують вони їх.
 
Творці Inclusion UKR готові надати його для некомерційного використання безкоштовно всім охочим. Найближчим часом також планується випуск електронної версії шрифта.
 
Довідково. За кордоном існує понад десяток подібних шрифтів, проте всі вони для латиниці. Inclusion UKR – перший в Україні шрифт, розроблений саме під українську абетку. Цей шрифт має призначення для багатотекстового використання, тобто ним можна буде писати книги і видавати підручники.
 

 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу