Facebook видалив сотні українських груп та сторінок за поширення дезінформації

Ірина Куліченко, 18 сентября 2019, 09:45
 

17 вересня 2019 року компанія Facebook повідомила про видалення 168 облікових записів, 149 сторінок Facebook та 79 груп в Україні.

Серед видалених сторінок – Hyser, Znaj.ua, Politeka. Ці сторінки вели скоординовану кампанію з дезінформації, повідомив Натаніель Глейхер, голова політики з кібербезпеки соцмережі, у офіційному блозі Facebook.
 
У офіційному повідомленні соцмережі йдеться про те, що видалені акаунти та групи пов’язані з українською PR-компанією Pragmatico, а загальна кількість їхніх підписників становила понад 4,2 мільйони. 
 
Катерина Крук, менеджер Facebook по Україні, написала, що Pragmatico брала замовлення і на політичний піар, в тому числі і чорний.
 
Люди, що стояли за цим, використовували підроблені облікові записи для управління групами, йдеться в офіційному повідомленні. 
 
У компанії оцінили, що загальний бюджет витрачений на рекламу у Facebook та Instagram, близько 1,6 мільйона доларів. У повідомленні Facebook також сказано, що люди, які стояли за кампанією з дезінформації скеровували читачів за межі Facebook на сайти, що позиціонують себе як новинні. 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу