Батьки, радійте! Президент України доручив запровадити проєкт «єМалятко»

Ірина Куліченко, 31 июля 2019, 11:20
 

Одна електронна заява замість 37 документів та нуль візитів до органів влади замість 11. Проєкт презентували 30 липня в Офісі Президента України під час наради з питань реалізації унікальних для світової практики комплексних електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини та оформленням відповідних документів.

Участь у нараді взяли Глава держави, представники профільних центральних органів виконавчої влади та міжнародних донорських проектів.
 
«Я з самого початку казав, що йду на посаду Президента, щоб спростити життя нашим громадянам. Цифровізація державних послуг, або «Держава у смартфоні» є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих та масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проект «єМалятко» до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар’єри, які виникатимуть», – підкреслив Володимир Зеленський.
 
Так, указом Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» передбачено реалізацію трьох комплексних електронних проєктів, а саме:
 
- «єМалятко» – можливість отримати 10 послуг держави, пов’язаних з народженням дитини, за однією електронною заявою одразу в пологовому будинку. Передбачено зменшення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а кількості документів, що вимагаються, – з 37 до одного.
 
- ID 14 – одночасна реєстрація фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України. Передбачається скорочення кількості документів від дитини на чотири, що в середньому становитиме мінус понад 6 млн документів на рік.
 
- Місце реєстрації дитини – можливість зареєструвати місце проживання дитини онлайн. Передбачається скорочення кількості документів від дитини на чотири, що в середньому становитиме мінус більш ніж 3 млн документів на рік.
 
«Проєкт «єМалятко» – унікальний не лише в Україні, а й у світі. Наприклад, у Сербії та Канаді реалізовано проєкт «5 в 1», у Новій Зеландії та Австралії – «3 в 1». Наш проєкт передбачає можливість отримати 10 послуг за однією заявою», – зазначив радник Президента України Михайло Федоров. За його словами, профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня мають підготувати галузеві плани й визначити керівників підпроєктів. А вже 9 серпня відбудеться обговорення спільного плану реалізації проєкту.
 
У рамках проекту «єМалятко» за однією заявою можна буде отримати такі 10 послуг:
 
1) державна реєстрація народження дитини;
 
2) реєстрації місця проживання народженої дитини;
 
3) призначення допомоги при народженні дитини;
 
4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
 
5) реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 
6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;
 
7) визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
 
8) визначення належності дитини до громадянства України;
 
9) присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
 
10) призначення допомоги багатодітним сім’ям.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу