Харківщина приєдналася до проєкту «Поліцейський офіцер громади». ФОТО. ВІДЕО

31 июля 2019, 09:45
 

Відтепер за кожною з 14 об’єднаних територіальних громад регіону буде закріплений поліцейський офіцер, який не тільки працюватиме на території цієї громади, а й житиме там. Це черговий крок у реформі Національної поліції, направлений на безпеку та захист населення.

Харківська область стала четвертим регіоном, де впроваджується новий формат роботи поліцейського офіцера, який буде опікуватися потребами  місцевого населення та підтримувати з ним постійний контакт, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.
 
Заступник голови Національної поліції України Ігор Клименко зазначив, що в рамках реформування поліція виходить на новий рівень комунікації і поліцейського сервісу,  орієнтуючись на філософію та принцип «Служити та захищати».
 
- Хто такий поліцейський офіцер громади та чим він буде займатися? У чому його відмінність від дільничного? Це офіцер поліції, який орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Він доступний до населення сім днів на тиждень та 24 години на добу, тому що постійно знаходиться поруч з людьми і працює для них, як делегований  безпосередньо самою громадою на цю посаду, - наголосив заступник голови Нацполіції.
 
Начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко зазначив, що для участі у програмі відібрані 14 громад, вони проявили зацікавленість у проекті і висловили готовність допомагати у його реалізації, адже громада візьме на себе частину фінансової підтримки: виділення службового приміщення, оргтехніки, забезпечення паливно-мастильними матеріалами та обладнанням для автомобілів,меблями, а за необхідності — службовим житлом.
 
Реалізація програми стала можливою завдяки співпраці Національної поліції України та міжнародних партнерів, які надають свою підтримку у процесі реформування поліції. Міжнародна програма підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США в Україні ICITAP бере участь в організації підготовки поліцейських офіцерів громади. Ця підготовка стосується саме тих критично важливих навичок, які і допоможуть офіцеру громади ефективно виконувати свої функції, а саме: будувати відносини між поліцією та громадою, розвивати довіру, чути її проблеми і разом працювати над пошуком рішень, а найголовніше – ефективно повідомлювати про результати своєї роботи. Також ICITAP запрошує менторів та радників з США та Канади, які надаватимуть допомогу та підтримку офіцерам поліції безпосередньо на службі.
 
Відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади буде здійснюватися як серед діючих поліцейських, так і серед громадськості. Кандидатові потрібно подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади. З усіх бажаючих взяти участь у програмі «Поліцейський офіцер громади» будуть відібрані 37 співробітників, які працюватимуть в усіх куточках Харківщини.
 
В рамках проекту «Поліцейський офіцер громади» 14 територіальних громад Харківщини уклали Меморандум про співпрацю з поліцією.
 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу