У Вовчанському районі у дрібних ссавців виявили особливо небезпечні інфекції, які передаються від тварин до людини

Ірина Куліченко, 24 июля 2019, 16:55
 

Обстеження Вовчанського району в околицях с. Хотімля ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводилося з 18 по 20 червня 2019 року.

Було встановлено 400 пасток, відловлено 38 дрібних ссавців, які були досліджені на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризіпелоїд, лістеріоз тощо. 
 
Отримано 1 позитивний результат на туляремію (2,6% заражених) та 7 позитивних результатів на лептоспіроз (18,4% заражених). Від дрібних ссавців відловлених на березі водосховища виділено 1 культуру Y. еnterocolitica. Збудників інших особливо небезпечних інфекцій не виявлено.
 
В зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:
 
не вживати воду з відкритих водоймищ;
продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;
не заходити у воду при наявності на тілі відкритих ран;
купатися тільки у відведених для цього місцях;
уникати контактів з дрібними ссавцями;
перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;
одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;
для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди;
якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою.
 
 
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу