Північний магнітний полюс Землі рухається у бік Сибіру

Ірина Куліченко, 11 февраля 2019, 10:45
 

Як зазначають науковці, він рухається так швидко, що це може спричинити помилки у роботі карт смартфонів та навігаційних систем.

Полюс уже подолав міжнародну лінію змін дат — умовну межу від полюса до полюса і розташувався у Східній півкулі.
 
«Ми знаємо, що останні 400 років північний магнітний полюс Землі знаходився біля півночі Канади. До 1900-х років він «дрейфував» лише на десятки кілометрів у різні боки. Останні 50 років він рухається на північ. А в останні 30 років — прискорюється», — зазначає геофізик з британської геологічної служби в Единбурзі Кьяран Бегган.
 
За підрахунками вчених, нині швидкість руху полюса зросла до 55-60 кілометрів на рік, у той час як наприкінці ХХ століття швидкість руху становила близько 15-20 кілометрів.
 
Якщо полюс не змінить напрямок руху, то, ймовірно, подолає Північний Льодовитий океан і приблизно через 30-40 років розташується біля Сибіру, ​​в районі архіпелагу Північна Земля.
 
У зв'язку з цим Національний інститут інформації про навколишнє середовище (NCEI) анонсував випуск нової версії Всесвітньої магнітної моделі (WMM). Вона публікується раз на 5 років, але останні події в Арктиці змусили вчених випустити повідомлення достроково.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу