Чи стане канабіс в Україні доступним для пацієнтів?

Ірина Куліченко, 1 февраля 2019, 13:04
 

Вчора на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях. Ініціативу вже прокоментувала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Зокрема вона зазначила, що медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, і дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб.
 
"Щодо України, то в нас повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях. Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів", - підкреслила Супрун і пояснила, чому канабіс дієвий у лікуванні та у яких випадках лікарі застосовують медичний канабіс, а саме: при хворобі Альцгеймера, хронічному болі, лікуванні раку, тощо.
 
Звісно, перед будь-яким призначенням, лікар зважує користь та ризики застосування та виписує споживання таких препаратів лише за необхідності.
 
"Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині", - наголосила У. Супрун.
 
Підписати петицію на сайті ВРУ можна за посиланням.
 

 

Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу