Найцiннiша нагорода — це людська вдячнiсть

Вікторія ЗОВА, 5 декабря 2018, 07:49
 

Хто сказав, що жінка може бути лише гарною господинею, матір’ю та бабусею? Харків’янка Тетяна Топчій — це яскравий приклад того, що справжня українська жінка може бути також досвідченим керівником та авторитетним політиком. Її кар’єра починалася зі звичайного вчителя математики у сільській школі, далі — заступник директора з наукової роботи, директор школи, керівник районного управління освіти, голова райради, депутат міськради та останні вісім років — голова адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради. Напередодні Дня місцевого самоврядування ми вирішили дізнатися, чим живе район сьогодні

— Тетяно Василівно, розкажіть, будь ласка, які соціально значущі проекти були реалізовані в Немишлянському районі цього року?
— Родина — один з основних об’єктів, на які спрямовані інноваційні соціальні проекти, що реалізуються в Харкові, зокрема на базі Немишлянського району. Враховуючи актуальність проблеми насильства в сім’ї, Харківська міськрада ініціювала створення першої в Україні комплексної системи надання допомоги особам, постраждалим від насильства, європейського рівня. На території нашого району вже успішно функціонує КП «Центр допомоги постраждалим від насильства в сім’ї», в якому створені належні умови для тимчасового перебування жінок із дітьми: тут облаштовані комфортні зони для відпочинку, приготування їжі, санітарний блок. Крім безпечного місцеперебування, постраждалі за бажанням отримують психологічну, соціальну, правову допомогу, послуги щодо оформлення документів, працевлаштування тощо.
Також у Немишлянському районі очікується відкриття Центру денного перебування для осіб, які постраждали від насильства. Його діяльність буде спрямована на організацію безпечного місцеперебування таких осіб на базі кімнат екстреного поселення, а також надання всебічної допомоги у разі насильства.
Одним із пріоритетів у діяльності органів місцевого самоврядування є турбота про дітей. Цей навчальний рік став відправною точкою впровадження в Україні концепції «Нова українська школа». Як відомо, обов’язковою складовою успіху будь-яких реформ є міцна матеріально-технічна база. Завдяки розподілу видатків субвенції з державного бюджету місцевим та коштів місцевого бюджету для забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти в рамках реформи придбані дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання, меблі для 1‑х класів. Загальна сума коштів на матеріально-технічне забезпечення закладів освіти в межах «Нової української школи» становить майже 3,5 млн грн.
— Що саме робить місцева влада для дітей Немишлянського району?
— На базі школи № 72 цього року було створено центр естетичного виховання КЗ «ЦДЮТ № 6». Сьогодні цю дитячу країну творчості з радістю відвідують понад 300 вихованців зразкового художнього ансамблю танцю «Ассоль», вокально-хореографічного ансамблю «Талісман» та художньої студії «Веселка».
Цього року продовжуються роботи з реконструкції і ремонту дитячих садків № 73 по вул. Балканській, 17А та № 394 по просп. Московському, 250Б. Слід зазначити, що завдяки спільним зусиллям Харківського міського голови, депутатів різних рівнів та Адміністрації району будівлі цих закладів були повернуті в оперативне управління районному управлінню освіти.
У 2018/2019 навчальному році планується додатково відкрити 3 групи загального розвитку в закладі дошкільної освіти № 73 та 4 групи — у дитячому садочку № 394. Отже, після завершення другого етапу ремонтно-відновлювальних робіт їх вихованцями зможуть стати ще 150 дівчаток та хлопчиків.
До речі, пілотним проектом у районі стало облаштування на території дитячого садка № 73 спортивного комплексу з комбінованим майданчиком для міні-футболу, стрітболу, волейболу та бадмінтону, біговою доріжкою, спортивно-ігровими формами, зоною для навчання правилам переходу проїжджої частини дороги, сектором для стрибків тощо. Таке міні-спортивне містечко відповідає вимогам найвибагливіших юних фізкультурників.
Масштабна реконструкція шкільних стадіонів — результат виконання міської програми з відродження спортивних майданчиків закладів освіти. За останні роки у нашому районі було відновлено відповідно до сучасних стандартів 5 стадіонів (у школах № 49,73,160, гімназіях № 14 та 24).
А облаштування спортивного містечка в школі № 145 стало справжнім подарунком не лише для учнів, а й для всіх мешканців мікрорайону. Цей великий стадіон обов’язково стане свідком високих спортивних досягнень учнів закладу.
У планах на наступний рік — реконструкція спортивного майданчика школи № 32 та облаштування міні-футбольного поля зі штучним європейським покриттям на території ДЮСШ № 16.
Як і минулого року, цьогоріч приділяється значна увага облаштуванню закладів дошкільної освіти ігровими майданчиками. Цього навчального року малечу району зустріли 11 нових дитячих майданчиків у дитсадках та школі № 11.— Як відомо, одні з найгостріших питань, що хвилюють харків’ян, — це проблеми у житлово‑комунальній сфері. Чи є позитивні зміни у цій галузі району?
— В Адміністрації району функціонує чітка й ефективна система роботи зі зверненнями громадян як індикатором суспільної думки та одним із дієвих інструментів виявлення існуючих проблем.
За 11 місяців 2018 року керівництво району провело 148 прийомів громадян, на розгляд до районної адміністрації надійшло понад 2,5 тис. звернень. Питання житлово‑комунальної сфери і благоустрою району залишаються найбільш актуальними. Невирішені проблеми знаходяться на суворому контролі Адміністрації району, відповідних служб і КП «Жилкомсервіс».
Питання якісного вирішення у найкоротший термін окреслених громадянами проблем набуло ще більшої актуальності в контексті зустрічей міського голови з мешканцями району, їх електронних звернень на сайт міської ради, у соціальних мережах, під час інтернет-конференцій, виїзних прийомів на підприємствах, в установах і організаціях міста.
Інноваційні методи роботи зі зверненнями громадян, запроваджені з ініціативи Харківського міського голови, надають можливість сформувати базу даних для подальшого планового і системного вирішення поставлених питань.
Результатом такого конструктивного підходу до розв’язання проблем громадян є, наприклад, здійснення ремонту внутрішньоквартальних доріг і тротуарів: на сьогодні капітально відремонтовано 17 об’єктів району, поточний ремонт проведено на 7. Більшість адрес, за якими здійснювалися ремонтні роботи, були запропоновані громадянами під час виїзних прийомів міського голови.
Поетапно продовжуються роботи з масштабної реконструкції Московського проспекту — однієї з основних магістральних артерій міста, що з’єднує центр і його індустріальну зону. На ділянці від проспекту Льва Ландау до вулиці Харківських Дивізій було проведено облаштування кабельних ліній АК «Харківобленерго» і КП «Міськелектротранссервіс», трубопроводу зливової каналізації і зовнішніх мереж зв’язку, асфальтування проїжджої частини та тротуарів. У рамках цього проекту також виконана реконструкція трьох світлофорів та облаштовано один новий (на перехресті проспекту Московського і вулиці Мельникова), встановлені попереджувальні дорожні знаки й огородження та два зупиночних павільйони.
Справжнім випробуванням на професіоналізм і витримку стали технологічні порушення на тепловій магістралі № 94 взимку 2018 року. Через тривалу експлуатацію трубопроводу і, як наслідок, — його зношеність, на ділянці цієї магістралі по вулиці Благодатній з відгалуженням на вулицю Амосова у лютому-березні сталося декілька серйозних поривів. Завдяки професіональній і злагодженій роботі всіх причетних до ліквідації цієї ситуації служб у короткий термін пориви було локалізовано, а мікрорайон підключено до резервної лінії подачі тепла. На сьогодні ремонтні роботи на завершальному етапі, і вони не впливають на якість послуг, що надає КП «Харківські теплові мережі».
У зоні особливої уваги міського голови й Адміністрації району — виконання поточного та капітального ремонту житлового фонду. Цього року в районі виконано поточний ремонт понад 80 вхідних груп, 120 під’їздів, 9 ліфтів, систем холодного водопостачання 30 будинків, водовідведення 9 будинків, заміну віконних рам на металопластикові у 
7 під’їздах; здійснено капітальний і поточний ремонти покрівель понад 100 будинків та багато інших робіт.
Спільними зусиллями депутатів різних рівнів, міського голови, Адміністрації і мешканців району вдалося здійснити чимало, на контролі ще залишилися невирішені питання, але, як відомо, немає нічого, що не можна було б подолати працею.
— Тетяно Василівно, коли у Вас залишається час на депутатську діяльність та звідки Ви черпаєте свої сили?
— Для мене спілкування і піклування про громадян — це джерело нових ідей, планів та задумів, націлених на задоволення потреб харків’ян.
Допомогти з ремонтом під’їзду, створити комфортну зону відпочинку, надати будь-
яку консультацію, провести захід з прибирання території, організувати свято мікрорайону, облаштувати квітники і висадити дерева — далеко не всі питання, з якими йдуть до мене виборці. Жодна порушена проблема не залишається поза увагою, на виконання — мінімум часу. Приймають роботу і оцінюють її якість завжди самі мешканці, а їхня вдячність для мене — найцінніша нагорода.
Рідкісні хвилини відпочинку я присвячую своїй родині — мамі, донькам й онуку. Де я беру сили та наснагу? Звісно, у родинному колі та від спілкування з близькими і друзями.
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу