Харківський історичний музей святкує 100-річний ювілей. ФОТО

21 января 2020, 15:50
 

Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова сьогодні, 21 січня, відзначає 100 років від дня заснування.

В урочистому заході, присвяченому цій події, взяли участь заступник Харківського міського голови - керуючий справами виконавчого комітету Тетяна Чечетова-Терашвілі, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, керівники та представники інших музеїв міста, вищих навчальних закладів, громадських організацій, харків'яни.
 
Зараз музей має статус дослідницького, науково-методичного та культурно-виховного центру.
 
«Протягом століття Харківський історичний музей є форпостом збереження історичної та культурної спадщини в нашому місті. Ви професійно та якісно охороняєте об'єкти історичної цінності, які були створені нашими попередниками і які ми плануємо передати нашому майбутньому поколінню. Те, що зберігається тут, дозволяє побачити всю правду нашої історії, зрозуміти її суть, оцінити те, що було, дізнатися, як жили у Харкові. Дякую колективу музею за працю, за безмірну любов і відданість своїй справі. Нових вам виставок, яскравих експозицій і вдячних відвідувачів!» - сказала Тетяна Чечетова-Терашвілі.
 
Директор Харківського історичного музею Володимир Цигульов повідомив, що зараз у музейному фонді налічується понад 334 тис. експонатів.
 
«У 1920 році наш музей був номером один в Україні. І він завжди був лідером музейної справи завдяки Миколі Сумцову, який створив методику, як має працювати музей. Ми й досьогодні користуємося його напрацюваннями», - зазначив Володимир Цигульов.
 
До ювілею Історичного музею ДП «Укрпошта» випустила тематичний конверт і серію марок. Під час урочистого заходу почесні гості взяли участь у процедурі спецпогашення конверта (зазвичай організовується відомством поштового зв'язку з нагоди визначної події або пам'ятної дати).
 
Сьогодні ж у музеї відкрилася оновлена ​​експозиція «Слобожани» - про формування культури Харківського регіону, і дві нові виставки - «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» і «Традиції та просвіта. До 100-річчя Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова» - про історію установи. Чимало експонатів харків'янам покажуть уперше, а комунікацію з відвідувачами налагодять за допомогою інтерактивних зон.
 
На честь ювілею з 22 до 24 січня музей можна буде відвідати безкоштовно.
 
Довідка. Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова - один із найбільших музеїв України. Веде свій родовід від музею Слобідської України імені Г.С. Сковороди, заснованого в січні 1920 року. Біля витоків музею стояв видатний учений, етнограф, історик Микола Федорович Сумцов, відомий у Європі як дослідник народного побуту і світогляду, який і став першим його директором.
 
Нагадаємо, на честь 100-річчя Харківського історичного музею Національний банк України випустив пам'ятну монету.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу