Археологи Харкова покажуть знахідки цього року

Ірина Куліченко, 19 декабря 2019, 12:30
 

Охочих ознайомитися з результатами археологічних досліджень, зроблених в цьому польовому сезоні, запрошують на виставку «Підсумки польових археологічних досліджень 2019 року».

Розкопки археологічних експедицій на виставці представлять Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Харківська гуманітарно-педагогічна академія, Слобідська археологічна експедиція.
 
Цьогорічна виставка присвячена святковій події – 215-річчю від заснування Харківського університету. На відвідувачів чекають цікаві, вражаючі знахідки від археологів та широкий хронологічний охват: від кам’яної доби до середньовіччя.
 
«У цьому році ми провели науково-дослідні роботи у некрополі Скоробір, в окрузі Більського городища. Дослідили два кургани. У першому, який був пограбований ще у давнину, знайшли тільки глиняну миску, черпак та бронзову бляшку у вигляді голови тварини, також там збереглись залишки дерев’яної поховальної конструкції. В іншому — поховання зберіглося не пограбованим. Більшість речей вдалось зафіксувати «in situ». Цілісність могили дала змогу встановити риси поховального обряду. У дерев’яному склепі було поховано молоду жінку з прикрасами - браслет, шпильки, намисто, золота діадема. Нам уперше вдалось зафіксувати особливості будови жіночого головного вбрання середини VI ст. до н.е. Поряд з нею були покладені металеве люстерко, посуд, кам’яне блюдо. Цікавим є той факт, що окремо, у південно-східному куту склепу були залишені предмети кінської вузди та військового спорядження, проте поховання чоловіка ми не виявили», - розповідає директорка Музею археології Каразінського університету Ірина Шрамко.
 
Відкриття виставки відбудеться завтра, 20 грудня, о 14.00, у приміщенні Музею археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 4, перший поверх.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу