У Харкові презентують книгу про невідомі сторінки української еллінізації

11 декабря 2019, 09:30
 

Презентація двотомного літературно-документального видання «Серед незрозумілих прагнень і неоцінених втрат...» відбудеться 14 грудня у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. Каразіна (пл. Свободи, 4, 8-й поверх, читальна зала №1).

Як повідомили організатори, захід приурочений до трагічної дати - початку «грецької» операції НКВС в Україні у грудні 1937 року.
 
Цим виданням був завершений десятирічний проєкт дослідження національно-культурних процесів у грецькому середовищі України 1920-1930 років, які відбувалися під час так званої коренізації - однієї з політичних кампаній у національному питанні в перші роки радянської влади.
 
Книга створена на базі унікальних документів як пам'ятка українській еллінізації та її організаторам, інформацію про яких авторам доводилося збирати в багатьох державних, галузевих і приватних архівах, бібліотеках і музеях України, Росії, Греції. Вони глибоко дослідили цей період в історії греків України в місцях їх компактного проживання, проаналізували всі доступні матеріали і документи, відтворивши правдиві події того часу.
 
Презентацію проведе один із авторів видання - Олена Узбек.
 
Початок заходу - о 14:00, вхід - вільний.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу