У Харкові відбудеться показ опери «Аїда» за участі світових оперних зірок

Ірина Куліченко, 18 октября 2019, 15:11
 

Показ опери «Аїда» Дж. Верді – однієї з перлин світового оперного репертуару — відбудеться завтра, 19 жовтня, о 18.30, в рамках фестивалю «Схід Opera fest», за підтримки посольства Італії в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні.

Лібрето до неї написали А. Гісланцоні та К. дю Локля. Твір побудований на автентичному локальному єгипетському матеріалі – сценарії французького єгиптолога Маріетта. 
 
Перша постановка вистави відбулася у Хедивовій опері в Каїрі у 1871 році. Вона мала величезний успіх. На батьківщині композитора вперше опера була показана в театрі Ла Скала у 1872 році. Харківські глядачі вперше побачили виставу «Аїда» у 1984 році. У «Схід Opera» вона виконується мовою оригіналу. 
 
Трагічній історії кохання та смерті єгипетського полководця і полоненої ефіопської принцеси, розказаної великим Верді, ось вже без малого півтора століття. Проте його твір не втрачає актуальності. 
 
Героям Верді неможливо не співпереживати: діти різних народів, що знаходяться у стані війни, Аїда та Радамес були приречені на загибель. Вони, шляхетні й хоробрі, змушені робити вибір між коханням та боргом перед Батьківщиною. На шляху до їхнього щастя стоїть суперниця Аїди, гордовита дочка Фараона-переможця Амнеріса, також закохана в Радамеса, і батько головної героїні, переможений ефіопський цар Амонасро, який спонукає Радамеса до зради. Але, окрім   захоплюючої драматичної складової, провідну роль у творі грає музика. Щоб композитор не написав – різноманітні сольні виходи героїв, ліричні і пристрасні драматичні ансамблі, розкішні хори – скрізь він досконалий. 
 
Артисти в цьому творі можуть показати всю свою майстерність: партії «Аїди» великий Верді створював для співаків-акторів найвищого класу. За диригентський пульт опери «Аїда» Дж. Верді стане вже знайомий харків'янам італійський диригент та композитор Ауреліо Канонічі, а головні партії  виконають його співвітчизники, запрошені солісти численних театрів Європи Паола ді Грегоріо (сопрано) та  Фабіо Андреотті (тенор).
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу