Схід Опера: 2019 рік для харківської опери стане роком творчих сюрпризів

Ірина Куліченко, 22 февраля 2019, 17:41
 

В 2019 році театр готує для глядачів кілька сюрпризів. Один з них можна буде побачити цими вихідними — це українська прем'єра балету на музику Ріхарда Вагнера «Містерії Пандори», в якому лібрето і хореографія створені безпосередньо в Схід Опера. Ще один великий проект такого роду готується на другу половину 2019 року.

Перший заступник генерального директора театру Ігор Тулузов додав, що це буде повністю українська опера, від тематики до лібрето і музики. «Ми поки не розкриваємо подробиць, але повірте, там буде багато зіркових і несподіваних імен», - сказав він.
 
А на весну-літо-2019 театр готує дві постановки на музику Сергія Прокоф'єва: балет «Ромео і Джульєтта» і оперу «Любов до трьох апельсинів». Також будуть розвиватися нові сценічні майданчики: сцена під відкритим небом, камерна сцена і лофт, розраховані на залучення нових для театру музичних напрямків.
 
Важливими результатами року керівництво театру називає і господарську складову роботи, без якої неможливо забезпечити нормальний творчий процес. Завдяки динамічному розвитку і збільшенню власного доходу, вдалося привести рівень оплати праці артистів у відповідність зі статусом національного академічного театру. Результатом також стало погашення боргу в 13 млн. грн. перед Харківськими тепловими мережами, який з року в рік передавався, починаючи з 2007 року.
 
Всі глядачі цієї зими помітили, що в залі і в вестибюлі театру стало набагато тепліше, сказав І.Тулузов. За його словами, це результат роботи щодо поліпшення енергоефективності будівлі і зниження теплових втрат. «Ми утеплюємо покрівлю театру сучасними ізоляційними матеріалами, оснащуємо світлопрозорі конструкції на даху склопакетами, утеплюємо вітражі на фасаді будівлі. І це тільки початок, тому що є великий проект по заміні внутрішніх систем опалення, вентиляції та кондиціонування на основі найсучасніших технологій», - зазначив він.
 
Всі ці дії підпорядковані завданню забезпечити умови для творчості артистам і комфорт для публіки.
 
«Думаю, наш глядач все це помічає і цінує, адже наша відвідуваність з 2014 року зросла майже в чотири рази», - зазначив генеральний директор-художній керівник Схід Опера О.Оріщенко.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу