23 січня галерея COME IN запрошує на відкриття виставки Даріуса Вайчекаускаса «Деконструкції»

Ірина Куліченко, 18 января 2019, 17:45
 

Виставка є частиною проекту «Exposures. Виставки клайпедської фотографії у Харкові», що проходить також у ЄрміловЦентрі за підтримки Литовської ради культури, Литовського посольства в Україні та Клайпедського департаменту Литовської асоціації фотографів.

Понад десятиліття Даріус Вайчекаускас послідовно випробував різноманітні способи деконструкції фотографії. У цьому процесі митець трансформував смисли, присутні у знімку від початку, згідно з певною системою: починаючи з прискіпливого розрізання робіт колег-фотографів на горизонтальні стрічки, й збираючи їх наново, у відновлене ціле, реасамбляж зі зміненим змістом кожної стрічки — горизонтально чи вертикально складеної.
 
Більшою мірою Вайчекаускас робить це задля вирішення проблем традиційної фотографії, постфотографії та концептуалізму. Ухилення від чіткої класифікації — це свідомий творчий підхід автора, який дозволяє «відмовитись» від фотографії, лишаючись в її межах. Вайчекаускас прагне не лише (і не стільки) позбавитись «авторської інтуїції», як змінити й викривити концептуальну цінність цього поняття. Деконструюючи фотографії інших, митець працює з подвійною інверсією – зображення й авторства.
 
У виставці представлені «деконструйовані» роботи литовських й українських авторів: Артураса Шештокаса, Арвідаса Стубра, Петраса Малукаса, Раймундаса Урбонаса, Угніуса Гелгуда, Ремігіюса Трейгіса, фотографа Харківської школи Романа Пятковки та молодих фотографів Сергія Мельниченка, Ігоря Чекачкова та Аліни Мікос.
 
Довідка. Даріус Вайчекаускас (1978 р.) — литовський фотограф і куратор. Здобув художню освіту у Вільнюській академії мистецтв. Основний інтерес художника — фізична і метафорична деконструкція творів мистецтва. Автор реалізовував багато персональних проектів, серед яких “MON TAN DUN” у центр культури і комунікації Клайпеди (Сьєрр, Вале, Швейцарія), “Deconstructions” у центр візуального мистецтва Йонаса Мекаса (Вільнюс, Литва) та “REDline” (Порто, Португалія). 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу