Благодійність заради особливих дітей

Виктория Зова, 14 декабря 2018, 07:17
 

21 грудня у Харківському оперному театрі відбудеться благодійний концерт світових зірок класичної музики «Класична феєрія». Кошти, зібрані з продажу квитків, підуть на придбання принтера Брайля для дітей з вадами зору. Напередодні концерту харківські журналісти мали змогу подивитися на репетицію духового оркестру та хору вихованців КЗ «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В. Г. Короленка», які теж будуть брати участь у «Класичній феєрії».

Цього року організатори благодійного концерту прагнуть зібрати для цієї школи 300 тисяч гривень — саме стільки коштує принтер Брайля. Він потрібен для друку книг, підручників, зображень і музичних нот рельєфно-крапковим шрифтом Брайля для сліпих дітей та учнів з вадами зору. Як розповіла нам викладач сольфеджіо та музичної літератури НВК ім. В. Г. Короленка Олена Підгорнова, спеціальну літературу для дітей з особливими потребами перестали випускати в Україні ще на початку 90‑х років минулого століття, тож її вихованцям доводиться записувати ноти вручну за допомогою старих пристроїв. Для викладання вона користується спеціальною книжкою з сольфеджіо, яка була випущена ще у 80‑х роках.
Аби допомогти учням НВК ім. В. Г. Короленка, музиканти з різних континентів вже в сьомий раз приїдуть до Харкова, щоб подарувати дітям дві години чарівної музики і зібрати кошти для придбання їм давно очікуваного принтера Брайля. Традиційно 60 % місць в залі будуть безкоштовно віддані дітям з інтернатів, дитячих будинків, малозабезпечених і багатодітних сімей. Програму цьогорічного концерту, що складається переважно з шедеврів класичної музики, урізноманітнюють мелодії вірменського дудука. Серед інструментів — віолончель 1695 року роботи італійського майстра Маттео Гоффріллера. Білети коштують від 300 до 1500 гривень.
 
Хто навчається у школі ім. В. Г. Короленка 
Сьогодні у НВК ім. В. Г. Короленка навчаються 197 дітей віком від 3 до 18 років з 13 областей України, які, за висновками лікарів, мають серйозні порушення зору. Це один з найстаріших навчальних закладів подібного роду в Україні (всього їх п’ять). Історія установи нараховує понад 130 років. Ще в 1887 році в Харкові відкрилося училище для сліпих дітей під патронатом імператриці Марії Федорівни і Ради піклувальників. У 30‑х роках ХХ століття училище було реорганізовано в інтернат, а в 2010 році стало навчально-виховним комплексом. З 1991 року при навчально-виховному комплексі відкрилася філія дитячої музичної школи № 13 ім. Н. Коляди. Сьогодні, на базі філії, близько 120 дітей освою­ють понад 20 музичних інструментів (гітара, домра, флейта, скрипка, акордеон, баян, труба, альт, барабани). При навчально-виховному комплексі сформовано кілька музичних колективів, серед яких зразковий духовий оркестр (який існує ще з XIX століття) та народний хор Міністерства освіти України.
Керівництво школи дуже пишається своїми вихованцями. Як розповів директор закладу Олександр Бєлоусов, чотири випускники НВК стали членами Спілки письменників України, деякі отримали гранти на навчання в США, а Олена Івлєва (Ковтун) виграла 1 млн гривень у шоу «Україна має талант».
Учні НВК — звичайні діти, які люблять вчитися, гратися, товаришувати і мріяти. Можливо, вони більш чуттєві, ніж діти з хорошим зором, та потребують більше уваги та допомоги. Проте це не заважає їм жити повним життям. 9‑річний Денис Журавель, який вже 2 роки грає на альті, поділився своїм досвідом та мріями: «Спочатку мені було важко грати на цьому музичному інструменті, потім стало легше навчатися і розвиватися. У майбутньому я мрію стати пілотом. Мені дуже сподобалося літати з батьками на літаку».
 
Чим здивує «Класична феєрія» 
В рамках концерту Харків відвідає ціле «сузір’я» відомих музикантів. В цьому році в концерті візьмуть участь:
Ласло Феніо (Німеччина) — один з кращих віолончелістів світу, лауреат безлічі відомих конкурсів, професор, викладач Вищої школи музики в Кельні. Щорічно він дає до 200 концертів по всьому світу. Він зіграє на унікальній віолончелі, створеній в 1695 році одним з найвідоміших майстрів, венеціанцем Маттео Гоффріллером.
Данило Австрія (Німеччина) — скрипаль, який грає в квартеті «Мікеланджело», викладач Вищої школи музики в Кельні, випускник легендарного скрипаля Віктора Третьякова.
Олександр Дворниченко (Україна) — альтист, заступник директора МАСО «Слобожанський», організатор проекту «Класична феєрія». Живе і працює в Харкові.
Сергій Дворниченко (США) — кларнетист, лауреат безлічі конкурсів в США і Європі. Один з чотирьох українців, які закінчили Єльський університет на бюджетній основі. Виступає як соліст і в складі оркестрів, викладає.
Арутюн Чколян (Вірменія) — музикант-
мультиінструменталіст, що спеціалізується на вірменських народних духових інструментах, таких як дудук, зурна, шви, ней, а також на кларнеті. Концерти з його участю з великим успіхом проходять в США, Греції, Туреччини, Італії, Франції, Німеччині, Йорданії, Норвегії, Болгарії, Грузії, Хорватії, Польщі та, звісно ж, в рідній Вірменії.
Супроводжувати концерт буде Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» — перший і єдиний в Україні професійний молодіжний симфонічний оркестр, яким в цей вечір буде диригувати заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко.
Скрипаль з Німеччини Данило Австрія, незмінний учасник проекту майже з моменту його заснування, стверджує, що в Німеччині дитячих концертів такого масштабу немає. А цей концерт приваблює його своєю святковою атмосферою, а також можливістю подарувати свято дітям. А ось для Арутюна Чколяна «Класична феєрія» стане першим і дуже важливим виступом у Харкові: «Дуже важливо дарувати дітям щось хороше. Я можу дарувати музику, для цього і буду виступати», — каже музикант.
У програмі концерту, обіцяють організатори, прозвучать не лише відомі класичні твори. Цього року її урізноманітнює звучання вірменського народного інструменту — дудука, на якому будуть зіграні мелодії Шарля Азнавура і Арно Бабаджаняна, а також легендарна бразильська пісня «Тіко-тіко».
 
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу