«Менi однаково, чи буду…»

12 марта 2014, 09:31
 

9 березня в театрі ім. Т. Г. Шевченка сталася визначна подія! Молоді актори — Богдан Білецький, Андрій Борис, Сергій Гусєв, Марина Купрейшвілі, Катерина Матвєєнко, Євген Моргун, Дмитро Петров, Владлена Святаш, Наталія Солоніна, Максим Стерлік, Михайло Терещенко — під керівництвом режисера Степана Пасічника презентували дивовижну поетичну виставу за віршами Кобзаря.

Шевченкіана «березільців»-шевченківців розпочалася виставою «Гайдамаки» (1924) в постановці видатного режисера-реформатора української сцени Леся Курбаса та відомого сценографа Анатолія Петрицького. У цій епохальній для розвитку національної сцени виставі великого значення набували масові сцени. Данило Антонович, один із виконавців ролей у «Гайдамаках», згадував: «Ні Залізняк, ні Гонта, ні Ярема не були для нього (Л. Курбаса) героями у прямому розумінні цього слова. Головне — щоб єдністю поривань, думок вони були зв’язані один з одним, з народом, який увійшов у виставу живою, могутньою силою».
 
Прем’єрна вистава «Мені однаково, чи буду…» — тринадцята постановка у славетній Шевченкіані театру, починаючи від резонансної новаторської вистави «Гайдамаки» за Т. Шевченком у режисурі Леся Курбаса (1924).
 
Літературний текст вистави складають вірші поета різних років. Вистава віддзеркалює основні мотиви багатогранної творчості Т. Шевченка та адресована передусім нашим молодим сучасникам. Режисер-постановник цієї мистецької акції заслужений діяч мистецтв України Степан Пасічник вважає, що громадянська і мистецька позиції Тараса Шевченка є актуальними сьогодні. Тому принциповим для постановочної групи вистави було те, що її сценічна дія і персонажі позбавлені часової і соціальної конкретики.
 
У художній цілісності «Мені однаково, чи буду…» відіграють роль такі її чинники, як ритміка, виразна пластика рухів і жестів акторів, побудова сценічної дії за принципом контрапункту. У музичному оформленні вистави органічно поєднуються фрагменти з творів композиторів-класиків Бетховена і Шопена із улюбленими сучасною молоддю піснями гуртів «Бандур-бенд» і «Кому вниз» на вірші Т. Шевченка.
 
Цю виставу обов’язково треба побачити на власні очі, а ми щиро вітаємо шевченківців з цією непересічною роботою та бажаємо молоді театру таких само потужних, актуальних та пронизливих робіт.
Подписаться на новости

Поиск по архиву:

Подраздел:
Материал:
ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу