Заява про наміри

20 декабря 2018, 08:35
 

Цією Заявою Департамент капітального будівництва Харківської облдерж­адміністрації доповідає шановній громадськості про намір організувати та проконтролювати реалізацію Робочого проекту «Відновлення пам’ятки архітектури XIX століття — комори з пристосуванням під виставкові та конференційну зали на території Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, с. Сковородинівка Золочівського району Харківської області (реставрація)».
Об’єкт проектування являє собою наземну дерев’яну одноповерхову споруду площею 400,9 м2, яка, згідно з історико-архівними і бібліографічними вишукуваннями теперішніх часів, була побудована у другій половині ХІХ сторіччя у садибі поміщика О.А. Крейнера (у цей час — територія Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди) для зберігання зерна, сіна та сільськогосподарського начиння.
Комори, загалом, відносяться до типових господарських будівель поміщицьких садиб кінця ХIХ — початку ХХ віку, але у даному конкретному випадку історико-культурна цінність споруди визначється тим, що вона є невід'ємною частиною садибного комплексу, у якому раніше закінчив свій життєвий шлях видатний філософ.
Об’єкт знаходиться безпосередньо на території існуючого меморіального парку. Із заходу до нього прилягає велика мальовнича галявина, на якій проводяться фольклорні свята і різні заходи музею. З південного боку — на відстані 20 м — знаходиться, власно, будівля музею. Алея між коморою і музеєм вимощена тротуарною плиткою.
За радянських часів приміщення комори використовувалося місцевим колгоспом для зберігання ХЗЗР та міндобрив, а з північної сторони до неї ще й був прибудований столярний цех. З моменту організації у колишній садибі літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди комора використовувалася як складське приміщення. В результаті (як було доведено інструментальними дослідженнями, що виконувалися в липні 2012 року фахівцями ТОВ «Творча архітектурна майстерня «Арді-Контур» і АТ «Трест Житлобуд‑1 Проектна майстерня № 20»), будівля комори значними частинами прийшла у незадовільний технічний стан і потребує невідкладної реставрації.
Відповідно до реставраційного завдання з урахуванням поточного технічного стану, проектна пропозиція щодо відновлення будівлі комори передбачає приведення її у початковий вигляд шляхом послідовного здійснення: попереднього демонтажу цегляного облицювання (120 мм) цоколя; очищення та ремонту (30 %) кладки цоколя; звільнення зовнішніх стін від дерев’яної обшивки (84 м2) й глиняної обмазки (164 м2) та їх реставрації; заміни дерев’яної підлоги і горищного перекриття з утепленням їх сучасними матеріалами; повного очищення фасаду з подальшою його обробкою антисептиком (415 м2); утеплення приміщень методом зведення всередині паралельної утепленої стіни з повітряним зазором; розчищення відкритих дерев’яних конструкцій каркаса з подальшим включенням їх в експозиційний простір; заміни усіх віконних рам; відтворюючого ремонту дерев’яних вхідних дверей; посилення кроквяної система даху; відтворення «слухових» вікон у головному та бічних фасадах; відтворення металевої покрівлі даху з організованою системою водоскиду; відтворення (за аналогами) балконів і дерев’яних сходів на головному фасаді; захисту усіх дерев’яних конструкцій будівлі (підлоги, горищного перекриття, зовнішніх та внутрішніх стін) від дії вогню та біоруйнування.
Програмою пристосування відновленої будівлі передбачено розміщення у ній виставкових приміщень і конференцзали музею. Відповідно до наведеного призначення, проектом також передбачені: влаштування внутрішніх електро-, водо- та теплопостачання, вентиляції та каналізації, із встановленням на прилеглій території модульної газової котельні та резервного джерела електропостачання (портативного дизель-електрогенератора); зведення майданчика висотою 45 см між ризалітами головного фасаду з метою використання його як сцени при проведенні фольклорних свят; комплексний благоустрій прилеглої території у складі: мощення тротуарною плиткою майданчика біля головного фасаду відновлюваної будівлі та доріжок навколо неї — із з’єднанням цього майданчика з головною алеєю меморіального парку; влаштування зовнішнього освітлення у вигляді ліхтарів торшерного типу; встановлення паркових лавок для відпочинку та сміттєзбірних урн.
Реалізація проекту запланована на 2019‑й рік.
Проектування запланованої реставрації організовано та проведено в порядку, встановленому чинним містобудівним законодавством України, з урахуванням технічних умов зацікавлених обласних експлуатаційних та контролюючих інженерних служб.
Облік громадських інтересів та думок відносно планованої діяльності организований за адресою Генпроектувальника: вул. Рижівська, 9, м. Харків, 61050; е‑mail: PM20@gs1.com.ua; тел.: +38(057)751‑87‑43, факс: +38(057)751-87-26.
Жуков С. Є. — директор Департаменту капітального будівництва ХОДА 
Погребняк О. І. — начальник АТ «Трест Житлобуд‑1 ПМ № 20»
Подписаться на новости

Выбрать по тегу

- фильмы в кинотеатрах Украины