Забирають бізнес? Відбирають майно?

12 января 2018, 07:53
 

Сьогодні в Україні стала найактуальнішою проблема захисту права власності від незаконних захоплень нерухомого майна. Незаконне заволодіння правами на власність стало одним з негативних факторів впливу на інвестиційний клімат в Україні, на впевненість громадян України в майбутньому. 
 
З метою запобігання та протидії вказаним негативним явищам, Верховною Радою України було прийнято наступні законодавчі акти: Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952‑IV (в редакції від 26.11.2015 № 834‑VIII), Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» від 06.10.2016 № 1666‑VIII.
 
Окрім цього, з метою контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань Кабінетом Міністрів України були прийняті такі нормативно-правові акти: Порядок здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 990; Порядок розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1128.
 
Якщо ви виявили незаконну перереєстрацію нерухомості або бізнесу, незаконне припинення або скасування права власності, у вас є два варіанти дій: або звернутися до правоохоронних органів, або написати скаргу до комісії Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі — Комісія).
 
Для забезпечення розгляду скарг суб’єктом розгляду скарги утворюються постійно діючі комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, положення та склад яких затверджуються Мін’юстом або відповідним територіальним органом. Тобто, у громадян існує можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів у зазначеній сфері до Міністерства юстиції України та до Головного територіального управління юстиції у Харківській області.
 
Раніше була єдина можливість повернути незаконно перереєстровані майно або бізнес — звернутися до суду. Процес міг затягнутися на роки, а предмет спору не завжди повертався до законного власника. Нині існує альтернативний спосіб повернення незаконно відчуженого майна та бізнесу — звернутися до Комісії Мін’юсту.
 
Міністерство юстиції України розглядає скарги:
 
• на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);
• на проведені державним реєстратором реєстраційні дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);
• на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.
 
Максимальний строк розгляду скарги — 45 днів. За результатами розгляду скарги Комісія готує висновок, на підставі якого Міністерство юстиції приймає рішення у формі наказу. Рішення надсилається скаржнику протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
 
За повідомленням офіційного сайту Міністерства юстиції України з метою подання скарг до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації слід звертатись за телефонами: (044)-233‑65‑36, (044)-233-65-19 — відділ забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав; (044)-233-65-22 — відділ забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб —підприємців.
 
Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації суб’єктів державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області І. В. Часовськой
Подписаться на новости

Выбрать по тегу