Визначення походження дитини

17 марта 2014, 09:49
 

Народилась дитина — її треба зареєструвати, давши ім’я. Питання державної реєстрації народження та визначення походження дитини регулюються Цивільним та Сімейним кодексами України, а також Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», де зазначено, що державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
 
Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Походження дитини визначається відповідно до норм Сімейного кодексу України. Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини. Якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік — батьком дитини за заявою будь-кого з них.
 
Якщо мати і батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, то, відповідно до вимог ст. 125 Сімейного кодексу України, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини, а походження дитини від батька визначається за спільною заявою батька і матері дитини або за рішенням суду про визнання батьківства.
 
Відповідно до вимог ст. 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або рішення суду про визнання батьківства, запис про батька дитини провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
 
Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. При різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ. У заяві про присвоєння дитині подвійного прізвища батьки зазначають, з якого прізвища — батька чи матері — повинно починатися прізвище дитини.
 
Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.
 
Спори між батьками щодо прізвища та імені дитини можуть вирішуватись органом опіки та піклування або судом.
 
По батькові дитини визначається за іменем батька. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.
 
Записатись на прийом до відділу можливо через мережу Інтернет в режимі он-лайн на сайті Головного управління юстиції у Харківській області.
 
Начальник Червонозаводського відділу ДРАЦС РС ХМУЮ    Т.А. Вдовіна
Подписаться на новости

Выбрать по тегу