Інформація про результати роботи прокуратури комінтернівського району м. Харкова у 2013 році

3 февраля 2014, 09:37
 

Завдяки активній позиції та систематичній роботі, спрямованій на захист конституційних прав громадян, прокуратурою Комінтернівського району м. Харкова впродовж 2013 року при здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів порушено 9 кримінальних проваджень, відшкодовано 4483 тис. грн., у тому числі 90 тис. грн. до бюджету. За актами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 115 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 58 посадовців органів державного контролю.
 
Прокуратурою району вжито заходів, направлених на захист прав громадян на оплату праці, у зв’язку з чим заборгованість по заробітній платі по району зменшилася та становить 1730 тис. грн., яка значиться за двома підприємствами, по яким розпочато процедуру банкрутства.
 
Також, подано 8 заяв про видачу судових наказів про стягнення з ГК «АМО» заборгованості по виплаті заробітної плати на користь громадян похилого віку на суму понад 28 тис. грн., які судом розглянуті і задоволені, та на теперішній час перебувають на виконанні у Комінтернівському відділі ДВС ХМУЮ.
 
Слід зазначити, що у сфері охорони навколишнього природного середовища закінчено 2 кримінальних провадження, внесено 4 подання, за якими до відповідальності притягнуто 4 посадові особи, з них 4 представників органів контролю.
 
У сфері земельних правовідносин внесено 2 подання, за якими до відповідальності притягнуто 4 посадові особи органу контролю. Завдяки втручанню прокуратури району заборгованість по земельному податку юридичних осіб в районі зменшилася та станом на 01.01.2014 складає 540 тис. грн.
 
Робота органів прокуратури України з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в умовах сьогодення визначена одним з головних напрямів діяльності наглядового органу, завданням якого є захист прав та свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку.
 
Так, до прокуратури району в 2013 році надійшло 1434 звернення, що на 1,9 % або на 28 звернень більше, ніж за аналогічний період 2012 року. За наслідками розгляду звернень у 2013 році вирішено 626 звернень, що на 11,9 % менше ніж у 2012 році.
 
Відбувається зменшення питомої ваги з вирішених звернень в 2013 році з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів (правозахисної діяльності) на 1,2 % та збільшення цього показника з питань досудового слідства на 4,7 %.
 
У 2013 році прокуратурою району задоволено 7 звернень.
 
Від народних депутатів України надійшло до прокуратури району 3 звернення, з яких вирішено по суті 1 та 2 звернення направлено за належністю.
 
Упродовж 2013 року на особистому прийомі працівниками прокуратури району прийнято 390 громадян, з них особисто прокурором району 52. Прокурором району впродовж 2013 року здійснено 6 виїзних прийомів громадян за місцем роботи та проживання, на яких було прийнято 17 осіб, з яких 15 громадянам надано усні роз’яснення та прийнято 2 письмових звернення.
 
Прокуратурою району проведено 5 перевірок додержання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в діяльності контролюючих та правоохоронних органів. За результатами проведених перевірок розглянуто 3 подання про усунення виявлених порушень чинного законодавства, до відповідальності притягнута 1 посадова особа.
 
У прокуратурі району функціонує «гаряча лінія» для громадян за телефоном — 068-640-36-99, яка працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 8.00, у вказаний час у прокуратурі району також здійснюється прийом громадян.
 
Денис МИШКОВ, прокурор Комінтернівського району м. Харкова, радник юстиції
Подписаться на новости

Выбрать по тегу