Розiрвання шлюбу в органах ДРАЦС

14 октября 2013, 09:29
 

В органах Державної реєстрації актів цивільного стану (надалі ДРАЦС) при наявності відповідних підстав розривають шлюби між подружжям, що виразили взаємну згоду на розлучення, тобто за заявою обох чоловіка і дружини, а також за заявою тільки одного із подружжя.

Розірвання шлюбу в органах ДРАЦС за заявою обох чоловіка й дружини може здійснюватися при наявності двох підстав: а) чоловік і дружина виразили взаємну згоду на розірвання шлюбу; б) чоловік і дружина не мають спільних неповнолітніх дітей.
 
Державна реєстрація розірвання шлюбу здійснюється органом ДРАЦС в порядку, встановленому для державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання чоловіка й дружини (одного з них) або за місцем державної реєстрації укладення шлюбу. Розірвання шлюбу й державна реєстрація його розірвання здійснюється в присутності хоча б одного із подружжя після закінчення місяця від дня подачі подружжям спільної заяви про розірвання шлюбу.
 
Державна реєстрація розірвання шлюбу (включаючи видачу свідоцтва про розірвання шлюбу) можлива лише при сплаті державного мита кожним із подружжя.
 
Державна реєстрація розірвання шлюбу полягає в здійсненні органом ДРАЦС запису акта про розірвання шлюбу й видачі свідоцтва про розірвання шлюбу кожному з осіб, що розірвали шлюб.
 
Оксана МОРОЗОВА,
головний спеціаліст відділу ДРАЦС по місту Харкову реєстраційної служби  Харківського міського управління юстиції
Подписаться на новости

Выбрать по тегу